Müügi ja tagastustingimused

Müügi- ja tagastustingimused

Veebipoe www.sofiedesign.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Projektitaotlus OÜ (registrikood 14427819 ), asukohaga Paadi tee 3-328, Haabneeme, 74001 Harjumaa.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.

Kauba   kättetoimetamise     tasu   sõltub   ostja   asukohast     ning   kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.
 

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud toode/tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toote/toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu saadaoleva makselahenduse abil.

Eritellimuste jaoks edastage oma soovid järgmiselt:

  • Saatke tellimus läbi e-poe kontaktivormi;
  • Saatke e-mail aadressile info@sofiedesign.ee.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kauba kättesaamine ja tarne toimub Eesti Vabariigi piirides. 

Kohaletoimetamiseks kasutame Itella Smartpost ja Omniva pakiautomaadi teenust. Ainult eelneval kokkuleppel on võimalik tellimusele Viimsisse ise järgi tulla.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist.

Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul alates tellitud kauba kättesaamisest ning kaup kasutamata kujul rikkumata pakendis tagastada (väljaarvatud eritellimustooted/personaalsed tooted). Tagastamise õigus ei laiene juriidilistele isikutele. Tarbijakaitseseaduse mõistes on tarbija eraisik.

Eritellimustoodete valmistamine võib eeldada Veebipoelt koheste kulutuste tegemist (erinevate materjalide sh toorikute, paberite, pitside, paelade, kangaste, kujunduste jms tellimine), mistõttu ei aktsepteerita tellimuste tühistamist peale 24 tunni möödumist tellimuse edastamisest ja kinnitamisest alates. Samuti ei ole võimalik tühistada eritellimustoodete tellimust, mis on tehtud e-poes ja mille ees on tasutud peale 24 tunni möödumist.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus keelduda ostetud kauba eest tagasimakse tegemisest.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see  e-posti aadressile info@sofiedesign.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Tagastada ei saa spetsiaalselt eritellimusel ostjale valmistatud kaupu. Veebipood jätab endale õiguse kujundada eritellimustooteid endale omase käekirja järgi. Loomingulistest ja kunstilistest vaadetest tulenevaid eriarvamusi ja pretensioone ei rahuldata.  

Kui tellimus on esitatud ja selle eest on tasutud ning hiljem soovitakse tellida tooteid juurde siis rakendub esialgsele toote hinnale kiirtellimuse tasu 20%. 

Kui Ostja on sooritanud ostu e-poes ja ostu eest tasunud ning Ostja soovib enne kauba postitamist makstud tellimuse eest raha tagastamist 24 tunni jooksul peale ostu sooritamist, arvestatakse tagasikandmisele kuuluvast summast maha teenustasu 4.50€.

Tagastatud kaup peab olema originaalpakendis, originaalmarkeeringus ning samasuguses komplekssuses nagu ostjale väljastamise hetkel.

Kauba tagastamise saatmiskulu kannab ostja. Veebipood ei hüvita tagasisaatmise kulusid.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Veebipood tagastab ostja poolt tasutu viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul lepingust taganemise teate kätte saamisest alates.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kolme tööpäeva jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@sofiedesign.ee. Ostja peab lisama kauba mittevastavuse või puuduse kirjelduse.

Veebipood ei vastuta ostja süül kauba kahjustumise eest ning puuduste eest, mis on tekkinud kaubale seoses ebaotstarbelise ning mittekorrapärase kasutamise tagajärjel. Muuhulgas ei aktsepteerita seda kui kaup on kahjustada saanud pakiteenuse osutaja poolt transportimise ja pakiautomaadis hoiustamise käigus. Samuti ei aktsepteerita loomingulistest ja kunstilistest vaadetest tulenevaid eriarvamusi ja pretensioone.

Kauba mittevastavuse ning puuduste korral on ostjal õigus nõuda toote asendamist korrektse tootega.  Transpordi kulud kannab sel juhul Veebipood.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Pakendiringlus
Palun suuna meilt ostetud toote pakend ja saatmispakend ringlusesse ning vii need kindlasti pakendikonteinerisse. Lähima avaliku pakendite tagastuskoha leiab www.kuhuviia.ee lehelt.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@sofiedesign.ee

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.  

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.